Insolvenční rejstřík asi nenavštěvujete každý den. Ale pokud se například chystáte začít spolupracovat s novým obchodním partnerem, možná byste si ho v této databázi proklepnout měli. V rejstříku totiž během chvilky a zdarma zjistíte, jestli náhodou nemá finanční škraloup. Pojďme se proto na insolvenční rejstřík podívat podrobněji.
Nebankovní půjčka
Jak vyřešit finanční krizi a nenaletět lichvářům?
Když člověka trápí nedostatek peněz, je náchylnější k tomu sáhnout po prvním řešení, které se mu nabízí. Jenže „výhodná“ krátkodobá půjčka vám může pořádně zkomplikovat život. Naštěstí existují i jiné možnosti. A my vám je představíme.
Půjčka na mateřské dovolené: Dobrý nápad, nebo riziko?
Řada rodin s příchodem dětí řeší, jak ustát citelné snížení příjmů jednoho z partnerů. Jak se zachovat, když se vám během mateřské nebo rodičovské dovolené nedaří vyjít s penězi? A je na místě takovou situaci řešit půjčkou?
Limit 50 tisíc a 50 dnů na zaplacení. Skipněte starosti při nákupech
Odložená platba MALL Pay vznikla proto, aby vám zpříjemnila a usnadnila nakupování. A my ji teď posouváme ještě o level výš. Jak? Pomocí SKIPOVÁNÍ! S odloženou platbou, jak jste ji znali ve více než 100 e-shopech, se loučit nemusíte. Teď ji ale doplňují novinky, které vám umožní nakupovat až do 50 000 Kč a se splatností až 50 dnů. Začněte přeskakovat starosti při nakupování hned teď.
Nižší splátky i přehled ve financích. Kdy se vyplatí konsolidace půjček?
Když si člověk bere půjčku, obvykle si předem propočítá, do jaké míry splátky zasáhnou jeho rozpočet. Jenže když k jednomu úvěru přibude další a pak třeba ještě kreditní karta nebo kontokorent, může výsledná částka zamávat bankovním účtem. Jak z takové situace ven? Řešením může být konsolidace úvěrů.
Nedostali jste půjčku? Na vině je špatné úvěrové skóre
Úvěrové skóre je údaj, který vyčísluje vaše možnosti splácet úvěr. Čím vyšší skóre získáte, tím větší objem peněz si můžete vypůjčit. Aby potenciální věřitel chránil sebe i vás, pořádně si vás před rozhodnutím o schválení půjčky prolustruje. Jaké údaje ho budou zajímat?
7 pravidel, která vás ochrání před finančními problémy
I když si většina Čechů myslí, že vědí, jak správně nakládat s penězi, průzkumy opakovaně ukazují něco jiného. Základy finanční gramotnosti by si lidé měli odnášet z rodinného prostředí, ale často tomu tak není. Jaká jsou tedy základní pravidla, kterými se při hospodaření s penězi vyplácí řídit?
Mateřská a finanční problémy. Jak do nich nespadnout?
Děti jsou radost, ale také starost. Když finanční výpadek zasáhne bezdětného člověka, je to sice nepříjemné, ale situace dopadne jen na něj. Pokud se však s podobnými těžkostmi potýkají rodiče s dětmi, ovlivní krizová situace i ty nejmenší. Jak se zachovat, když vám během rodičovské dovolené poklesnou příjmy?
Potřebujete půjčku? 5 tipů, jak nenaletět trikům nebankovních společností
Situace, která v Česku aktuálně panuje, může mnoha lidem způsobit výpadek příjmů. A tak lze očekávat, že přibude těch, kteří sáhnou po úvěru. Patříte mezi ně i vy? Budete-li při výběru obezřetní, mohou vám vypůjčené prostředky pomoci. V opačném případě se ale můžete dostat do dluhové spirály, a to paradoxně i v případě, kdy sáhnete po „malé“ půjčce od nebankovní společnosti.
Jsou nebankovní půjčky zlo? Důležitý je správný výběr, některé mohou konkurovat bankám
Nebankovní půjčka = vysoké úroky a RPSN, nevýhodné podmínky, miniaturní poznámky pod čarou a přísné sankce při nesplácení, ze kterých plynou finanční těžkosti. Platí tato rovnice i dnes, nebo se na trhu s nebankovními úvěry najdou i produkty, které se vyrovnají těm od bank?