Průměrná úroková sazba hypoték letos v létě překročila hranici 6 procent. To je pro řadu lidí, kteří touží po vlastním bydlení, nepříjemná komplikace. Budou úroky u hypotečních úvěrů ještě stoupat, nebo už narazily na svůj strop?
Půjčka
Půjčka peněz: 4 věci, na které si nikdy nepůjčujte
Na tom, že si půjčíte peníze od banky, není nic špatného. Zadlužení, které vás bude provázet i několik let, by ale mělo být promyšlené a smysluplné. Ve kterých situacích je lepší na půjčku raději zapomenout?
Insolvenční rejstřík. K čemu slouží a co v něm najdete?
Insolvenční rejstřík asi nenavštěvujete každý den. Ale pokud se například chystáte začít spolupracovat s novým obchodním partnerem, možná byste si ho v této databázi proklepnout měli. V rejstříku totiž během chvilky a zdarma zjistíte, jestli náhodou nemá finanční škraloup. Pojďme se proto na insolvenční rejstřík podívat podrobněji.
Je to pravda? Odhalte 5 častých mýtů ze světa financí
Díky internetu jsme obklopeni obrovským množstvím informací. Zatímco některé z nich jsou pečlivě ozdrojované a vyargumentované, jiné jsou založené spíše na dojmech, nebo dokonce záměrně lživé. Proto jsme se rozhodli vyvrátit pětici mýtů, které v online prostředí kolují o financích, a také podpořit kampaň Tři tečky, jejímž cílem je právě boj proti dezinformacím.
Pojištění schopnosti splácet. Má smysl si ho sjednat?
Chcete si sjednat úvěr a přemýšlíte, jestli k němu přidat i pojištění schopnosti splácet? I když vám pojištění půjčky zvýší měsíční splátku, bude vám krýt záda pro případ, že by vás v důsledku neočekávané životní situace postihl výpadek příjmů. Proč byste ho měli chtít?
Jak vyřešit finanční krizi a nenaletět lichvářům?
Když člověka trápí nedostatek peněz, je náchylnější k tomu sáhnout po prvním řešení, které se mu nabízí. Jenže „výhodná“ krátkodobá půjčka vám může pořádně zkomplikovat život. Naštěstí existují i jiné možnosti. A my vám je představíme.
Půjčka na mateřské dovolené: Dobrý nápad, nebo riziko?
Řada rodin s příchodem dětí řeší, jak ustát citelné snížení příjmů jednoho z partnerů. Jak se zachovat, když se vám během mateřské nebo rodičovské dovolené nedaří vyjít s penězi? A je na místě takovou situaci řešit půjčkou?
Pozitivní vs. negativní záznam v registru dlužníků. V čem se liší?
To, že vaše jméno v podobné databázi figuruje v registru dlužníků, samo o sobě nic neznamená. Důležité je, jestli je váš záznam pozitivní, nebo negativní. Zatímco první možnost znamená, že zodpovědně splácíte své závazky, druhá varianta vám může zkomplikovat život. Nebo minimálně žádost o další půjčku či hypotéku. Jaké úvěrové registry v Česku existují?
Zodpovědnost na prvním místě. Jak bráníme zadlužování našich klientů?
Odložená platba a skipování jsou služby, kterými chceme lidem zpříjemnit online nákupy. Jejich využívání ale vyžaduje určitou zodpovědnost, a to nejen od našich klientů, ale především z naší strany. Přečtěte si, jaké postupy využíváme k tomu, abychom naše klienty nedostávali do finančních těžkostí.
5 znamení, že vás půjčka finančně nepoloží
Říká se, že nejlepší půjčka je ta, kterou nemáte. Splácení úvěru totiž vždy vyžaduje zodpovědnost i dobré plánování. Pokud vás ale čeká větší investice, která se bez půjčky neobejde, poradíme vám, podle jakých faktorů poznáte, že dluh ustojíte a splácení vám nezkomplikuje život.