Cashback

Cashback je služba, která vrací peníze zpět za nákupy na internetu u vybraných obchodníků. V zahraničí se tento pojem používá především pro výběr peněz z účtu při platbě kartou v obchodech nebo na čerpacích stanicích. Jinými slovy: Zaplatíte platební kartou a z pokladny dostanete hotovost stejně jako byste dostali z bankomatu.

V České republice je termín cashback používán hlavně jako benefit za nákupy na internetu prostřednictvím speciálních cashbackových portálů, jež mají v nabídce celou řadu partnerských e-shopů. U obchodníka zaplatíte platební kartou nebo online platbou, přičemž určitá část hodnoty nákupu je vrácena zpět na bankovní účet platící osoby.  

A jak to funguje v praxi? Jednoduše se zaregistrujete na vybraném cashbackovém portále, v nabídce najdete váš oblíbený e-shop a prokliknete se do něj prostřednictvím odkazu na cashbackovém portále. Nakoupíte na e-shopu stejně jako obvykle a následně vám na účet přijdou peníze zpět z daného nákupu, např. při cashbacku 10 % a částce 1000 Kč získáte zpět na účet 100 Kč.

TIP!
TIP: Při nákupu se Skip Pay získáváte odměny, které můžete vyměnit až za 50% slevy v e-shopech.