B2B

Porovnali jsme 6 největších marketplaces: Která online tržiště jsou nej? 

Online tržiště poskytují e-shopům skvělou příležitost oslovit nové zákazníky, prodat jim více různého zboží a významně tak navýšit svůj obrat. Ve světě e-commerce se tyto prostory těší stále větší oblibě obchodníků i zákazníků a jsou čím dál tím důležitější. Váháte, který marketplace vybrat pro svůj e-shop? Porovnali jsme pro vás Allegro, Mall.cz, Alzu, Heureku, Trendyol, Kaufland a Shein, a to hned v osmi kategoriích. Díky přehlednému srovnání si snadno vyberete marketplace přesně na míru.

Housewarming se Skip Pay: Jak jsme propojili fintech, bankovnictví a e-commerce 

Konec října 2023 přinesl českému finančnímu a e-commerce sektoru výjimečný okamžik – Housewarming se Skip Pay. Tato událost nebyla pouze oslavou přestěhování Skip Pay do nových prostor ČSOB, ale také platformou pro hlubokou diskusi o průsečících mezi bankovnictvím, fintechem a e-commerce. Jak to probíhalo a co je nového ve světě e-shopů?

BNPL platby: Revoluční způsob, jak malé e-shopy zvyšují konverzi a prodeje 

Flexibilita a pohodlí při placení jsou hlavními nákupními trendy dneška. Ke spokojenosti zákazníků a zvýšení konverzí i malých e-shopů přispívá odložená a rozložená platba – tedy „nakup nyní, zaplať později“ (Buy Now, Pay Later aneb BNPL). Tato metoda je žhavým tématem v e-commerce a nabízí mnoho výhod pro zákazníky i prodejce. Jaké to jsou?

Léto v e-commerce: E-shopy hledají cesty k udržení zákazníků, slevy už nezabírají

Internetový prodej zažívá historicky první propad, kdy se meziroční obrat e-commerce snížil o 13 % (z 223 miliard korun v roce 2021 na 197 miliard korun v roce 2022). Je to dáno tím, že domácnosti šetří a nad nákupy více přemýšlejí. Chuť zákazníků utrácet se snížila o třetinu a míra rozvažování nákupu se zvýšila 1,5×. Osvědčený boj o zákazníky v podobě slevových akcí tak už tolik nezabírá. Jejich pozornost a loajalitu je nutné získat jinými způsoby. Realizovali jsme průzkum mezi 121 e-shopy a přinášíme vám 5 trendů, se kterými je potřeba počítat. Které to jsou?