Vánoce jsou za námi a společně s nimi i rozdávání dárků. Věříme, že k vám byl Ježíšek obzvlášť štědrý a přesně se vám trefil do vkusu. Pokud jste však přece jenom dostali dárek, který vám úplně nesedl, nemusí nutně zapadat prachem na půdě. Máme pro vás pár tipů, jak můžete nevhodné dárky pohodlně vrátit nebo zužitkovat.

Nevhodný dárek můžete jednoduše vrátit

Pokud Ježíšek střelí vedle, můžete dárek objednaný z e-shopu jednoduše vrátit. Zboží nakoupené na e-shopu můžete vrátit bez udání důvodu do 14 dní od převzetí. Stačí dát obchodu včas vědět, že budete zboží vracet. Oznámení můžete poslat mailem, poštou společně se zbožím nebo využít online formulář, který e-shopy mívají na svých webových stránkách.

Ježíšek někdy šlápne vedle
Někdy Ježíšek s výběrem dárku opravdu šlápne vedle.

Nezapomeňte, že vracené zboží musí být nepoužité a ideálně i v původním obalu včetně visaček. Jedině tak je obchod bude moci dále prodávat jako nové a vrátí vám za ně plnou cenu.

Které zboží nemůžete vrátit do 14 dnů? 
Právo zákazníka na odstoupení od smlouvy do 14 dnů se netýká zboží vyrobeného na míru nebo podléhajícího rychlé zkáze, jako jsou potraviny, nápoje nebo květiny. Vrátit nemůžete ani počítačový software nebo zvukové nahrávky. Některé zboží má výjimku z hygienických důvodů, například kosmetika, spodní prádlo nebo zubní kartáčky. Přečtěte si také další informace o právech zákazníka.

vracené zboží pečlivě zabalte
Vracené zboží pečlivě zabalte, aby nedošlo k jeho poškození.

Zboží před odesláním pečlivě zabalte a společně s vyplněným formulářem pro odstoupení od smlouvy přiložte i kopii faktury. Ať už e-shop slibuje proplacení nákladů na vrácení, nebo ne, balíček nikdy nezasílejte na dobírku

Některé e-shopy umožňují vrácení zboží zdarma, prostřednictvím vybraných druhů dopravy. Složitější vrácení zboží je v kamenných obchodech, kdy lhůta 14 dní pro vrácení zboží neplatí. Vždy záleží na konkrétním obchodě, zda vám výměnu nebo vrácení zboží dovolí.

Snadné vrácení se Skip Pay
Aby bylo vrácení zboží co nejpohodlnější, nakupujte chytře se Skip Pay. Nevhodné dárky pak snadno vrátíte jedním kliknutím online. Společně se službou Retino se o všechno postaráme my.

Nestihli jste lhůtu pro vrácení zboží? Nevadí!

V první řadě je dobré podobným situacím předcházet. Zvláště u hodnotnějších dárků se vyplatí přikoupit prodlouženou lhůtu pro vrácení, případně vybírat zboží na e-shopech, které vám tuto službu nabídnou zadarmo. 

TIP!
Některé e-shopy v období Vánoc nabízí prodlouženou lhůtu pro vrácení zboží, např. 30 dní nebo až 100 dní.

Pokud nestíháte nebo jste prostě zboží zapomněli do dané lhůty vrátit, vůbec to nevadí. Stále existuje hromada možností, jak s nevhodnými vánočními dárky naložit.

Prodejte nepotřebnou věc a kupte si něco jiného

Nevhodné dárky nejrychleji prodáte na internetu. Využít můžete různé weby, skupiny, sociální sítě, bazary nebo třeba aukční servery. Zboží vyfoťte, napište co nejpřesnější popisek a pak už jen počkejte, až se někdo ozve. Každá věc má svého kupce, kterému udělá radost, a vy si můžete za peníze z prodeje koupit něco podle sebe.

nevhodný dárek prodejte
Když už dárek nejde vrátit, prodejte ho na tematických internetových skupinách, sociálních sítích či bazarech.

Udělejte dobrý skutek a nevhodné dárky darujte

Nemusíte být zrovna Matka Tereza, přesto můžete dárkem udělat někomu radost nebo mu usnadnit život. Zkuste popřemýšlet nad svými známými. Třeba se nepotřebný dárek bude hodit vaší kolegyni v práci nebo nejlepší kamarádce. Ať už jste dostali nevhodnou dekoraci, svíčku, kosmetiku či spotřebiče do kuchyně, pro které nemáte využití, jistě se najde někdo, kdo tyto věci ocení. Jestliže jste nenašli ve svém okolí vhodného adepta, a přesto chcete věc darovat, můžete ji dát na charitu. Pomůžete tak lidem, kteří to nemají v životě zrovna jednoduché.

A co takhle vánoční dárky vyměnit za jiné?

Pokud se vám ani jedna z variant nezamlouvá, další možností je nevhodné vánoční dárky vyměnit. Můžete třeba uspořádat speciální odpoledne, kdy se sejdete s blízkými a dárky si jednoduše vyměníte. Můžete to udělat formou losování nebo soutěže, případně se na výměně jednoduše domluvit. Výhodou je, že spojíte příjemné s užitečným. Zbavíte se nevhodného dárku, a ještě strávíte příjemný čas s rodinou a přáteli. Totéž můžete provést i v práci s kolegy. 

dárky si vyměňte mezi sebou
Naplánujte společné odpoledne s blízkými a vyměňte si dárky mezi sebou.
TIP!
Abyste se vy nebo obdarovaný vyhnuli komplikovanému vracení zboží a zdlouhavému čekání na peníze zpět, využijte při nákupu na e-shopu odloženou platbu. Zboží v tomto případě nejdřív vyzkoušíte a až poté zaplatíte.

Hodnocení článku:

(1 hlasů, průměrné hodnocení: 5.00 z 5 )
Loading...

Témata:

Komentáře:

Sledovat
Chci být informován o:
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
0
Napište nám prosím do diskuze váš názor.x