• Účty
  • Kde nakupovat
  • Slevy
  • Pro e-shopy
  • Přihlásit se
    Vyzkoušet Skip Pay zdarma

OpenAPI

Tady najdete podrobnosti o našem OpenAPI

Pssst! Hledáte naše API pro integraci e-shopu? Mrkněte na stránku Pro vývojáře.

Co je OpenAPI

Legislativa umožňuje zpřístupnit třetí straně vybrané informace o účtech našich ověřených klientů, tedy těch, kteří využívají revolvingový spotřebitelský úvěr. K takovému zpřístupnění a integraci do aplikace třetí strany nebo rozhraní musí dát klient vždy souhlas. Třetí strana podléhá dozoru České národní banky a musí získat její povolení a certifikát, který je k takovému propojení potřebný.


Kdo se může připojit OpenAPI?

Připojit se může každý subjekt, který má certifikaci České národní banky, a může tak poskytovat informace o platebním účtu.


Jsem vývojář, jak se mohu k OpenAPI připojit?

Pokud zastupujete třetí stranu, poskytovatele služby informování o platebním účtu, která chce umožnit připojení klientů Skip Pay, napište nám na vendors@skippay.cz. My vám pošleme detailní technickou dokumentaci a poskytneme veškerou nezbytnou součinnost k napojení na naše rozhraní.


Jsem klient, jak si můžu připojit Skip Pay účet k aplikaci třetí strany?

Třetí strana, která tuto službu nabízí a která vám například zobrazuje zůstatky na všech vašich účtech v jedné aplikaci, se musí nejprve napojit na naše OpenAPI. Pokud po technické integraci udělíte třetí straně souhlas, tak v její aplikaci uvidíte i transakce či zůstatek z vašeho Skip Pay účtu. Souhlas platí 90 dní, pak je nezbytné jej udělit znovu.


Kterých účtů se OpenAPI týká?

V souladu s právními požadavky zákona o platebním styku mohou být tímto způsobem přístupné účty našich ověřených klientů, tedy klientů, kteří využívají revolvingový spotřebitelský úvěr.


Jaké služby jsou přes OpenAPI přístupné?

Přes naše OpenAPI lze získat přístup k informacím o platebním účtu klienta. Jedná se zejména o informace o transakcích daného klienta, ke kterým má přístup v  Zákaznické zóně. V Zákaznické zóně nelze s platebním účtem dělat žádné další úkony, například zasílat příkazy k úhradě. Tuto službu proto neumožňujeme ani přes OpenAPI.

Kam dál?

Více se dozvíte třeba v otázkách a odpovědích.

Nebo mrkněte na naše další stránky.

Odložená platba
Skip karta
Odměny
Pro e-shopy