Skip Pay navýšil limit odložené platby až na 10 000 korun, zákazníci ho mohou využít už nyní před Vánoci

13.12.2023

Podle průzkumu Skip Pay lidé letos před Vánoci hodlají ušetřit oproti loňsku na výdajích v průměru 35 %. Právě proto nakupují často u neznámých obchodníků, kteří jim nabídnou atraktivní cenu, zboží a služby. Skip Pay se proto domácnostem na vrcholu vánoční sezony rozhodl vyjít vstříc a zvýšil celkový limit pro odloženou platbu z 5 000 na 10 000 korun. Lidé si tak nebudou muset nechat utéct dobrou nabídku jen proto, že už se Skip Pay nakoupili jinde.

V letošním roce, a zvláště teď před Vánoci na české e-commerce zákazníky doléhá růst životních nákladů. Jsou cenově senzitivnější, více si vybírají a když už se rozhodnou pro konkrétní zboží, často následuje výběr dodavatele, který nabídne nejlepší poměr ceny a poskytnutých služeb. V tomto výběru jim pomáhá i odložená platba – metoda, která umožňuje nepromeškat často časově omezenou nabídku, zboží si objednat, vyzkoušet a zaplatit až pak, případně objednávku zrušit nebo zboží vrátit, pokud se jim po rozbalení nelíbí či nepřijde včas.

Skip Pay donedávna umožňoval takto odložit platbu za nákupy až v hodnotě 5 000 korun. Nyní tuto propozici rozšířil – počínaje prosincem mohou zákazníci nakoupit u libovolného počtu obchodníků celkem až za 10 000 korun. Platby za každý z těchto nákupů si mohou zákazníci odložit o 14 dnů zdarma, případně až o 50 dnů v případě účtu Plus.

Misí Skip Pay je umožnit zákazníkům nakupovat na e-shopech tak, jako kdyby nakupovali v kamenné prodejně. A tam se přece běžně děje, že když už jdete nakupovat, nakoupíte v jeden den ve více různých obchodech a za víc peněz,“ říká Tomáš Krásný, šéf marketingu Skip Pay. „Navíc stále rozšiřujeme naši partnerskou základnu. Když totiž zákazník vidí mezi platebními metodami na e-shopu i Skip Pay, má určitou bezpečnostní záruku, že jsme si tento konkrétní e-shop již prověřili sami.“

Vedle odložené platby nabízí Skip Pay také další nástroj – rozloženou platbu Třetina. Třetina umožňuje lidem rozložit si zdarma nárazové výdaje do tří měsíců – díky tomu domácnosti mohou pokrýt velké výdaje způsobem, který nepřiměřeně nezasáhne rodinný rozpočet.

Nenechat si utéct dobrou nabídku, ale nakupovat bezpečně a s rozumem

Odložená platba neboli BNPL (z anglického buy-now-pay-later, tedy kup teď, zaplať později) zažívá v posledních letech boom. Lidé stále více využívají možnost regulovat svou cashflow, nakupovat bezpečně a platit za zboží teprve až si ho vyzkouší. Zároveň BNPL pomáhá předcházet rizikům při nakupování na dosud nevyzkoušených e-shopech, které už lidé dávno nevyhledávají jen v Česku.

Právě proto roste i obliba účtu Plus se Skip Pay kartou, která umožňuje zaplatit odloženou platbou kdekoli, kde přijímají platební karty. Taková karta je bezpečným řešením třeba i při nákupech v neznámé kamenné prodejně, navíc nabízí i další služby – k většině nákupů prostřednictvím Skip Pay karty nad 1 500 korun dostanou zákazníci zdarma také pojištění proti krádeži a rozbití na jeden rok a prodloužení záruky o jeden rok.Její obliba stále roste – již v listopadu zprostředkovala meziročně o 30 % více transakcí. Přitom ale rostoucí využívání platby Skip Pay kartou a ostatních odložených plateb neznamená, že by se lidé více zadlužovali.

„Riziko dlouhodobě klesá, nyní je podle dat Skip Pay historicky nejnižší od začátku fungování služby na trhu. Jen malý zlomek uživatelů našich služeb se dostává do prodlení s platbou. Více než třetině žadatelů vůbec neumožníme odloženou platbu využívat, protože by to pro ně nebylo bezpečné,“ komentuje Tomáš Krásný. „Skip Pay pro všechny své produkty využívá skóring, který má jediný cíl – zajistit, aby si klient mohl odložit jen takovou částku, jejíž splácení ho nedostane do problémů. V rámci osvěty probíhá právě teď před Vánoci i speciální kampaň Nakupuj s rozumem, která zákazníky edukuje o zodpovědném využívání úvěrových produktů.“

O Skip Pay

Skip Pay je fintech, vlastněný rovným dílem MALL Group a bankou ČSOB. Jeho misí je vytvořit komplexní ekosystém služeb spojených s internetovými platbami. Je jedním z předních poskytovatelů takzvaných BNPL plateb (buy now - pay later), které jsou podle studie Global Payment Report nejrychleji rostoucí platební metodou v regionu. V současnosti je se Skip Pay možné nakupovat takřka na stovce českých e-shopů nebo online služeb, jako je MALL.cz, Vivantis, CZC.cz, Bezrealitky.cz, LeoExpress.cz nebo Patro.cz

Máte další otázky?

Chcete se dozvědět více o tom, jak Skip Pay funguje a jaké máme produkty? Přečtěte si nejčastější dotazy, nebo nám rovnou zavolejte. Rádi vám to povíme.

Časté dotazy