Už nikdy nepříjmenosti při placení. Se skipovací platební kartou MALL Pay nakoupíte rychle a bezpečně, zdarma přeskočí platbu do 50 tisíc až na 50 dnů

06.10.2020

Víte, co Čechy nejvíce štve při nakupování? Placení. Především kvůli tomu, že je často zbytečně složité. E-shopy vyžadují platby předem, často se neobejdete bez platební karty. Za zboží platíte často ve chvíli, kdy nevíte, zda si ho ponecháte… A přitom to jde i jinak. Dokáže to splnit MALL Pay, známý především jako poskytovatel takzvané odložené platby. Nyní přináší naprostou novinku - skipování. Díky ní mohou Češi přeskočit všechny nepříjemnosti spojené s placením na internetu i mimo něj a nakupovat jednodušeji než kdykoli předtím. MALL Pay pro ně připravil čtyři zajímavé zákaznické účty, které sjednáte online nebo přes mobilní aplikaci, trendy skipovací platební kartu a hlavně nové limity, které umožní odložit až 50 tisíc na 50 dnů.

Víte, co Čechy nejvíce štve při nakupování? Placení. Především kvůli tomu, že je často zbytečně složité. E-shopy vyžadují platby předem, často se neobejdete bez platební karty. Za zboží platíte často ve chvíli, kdy nevíte, zda si ho ponecháte… A přitom to jde i jinak. Dokáže to splnit MALL Pay, známý především jako poskytovatel takzvané odložené platby. Nyní přináší naprostou novinku - skipování. Díky ní mohou Češi přeskočit všechny nepříjemnosti spojené s placením na internetu i mimo něj a nakupovat jednodušeji než kdykoli předtím. MALL Pay pro ně připravil čtyři zajímavé zákaznické účty, které sjednáte online nebo přes mobilní aplikaci, trendy skipovací platební kartu a hlavně nové limity, které umožní odložit až 50 tisíc na 50 dnů.

<strong>Dobírka je out, Češi fandí odložení platby</strong>

Odložená platba se v Česku využívá již několik let a její obliba stále roste. Praktická je v mnoha ohledech. V první řadě neplatíte za zboží do chvíle, dokud si ho nevyzkoušíte a nerozhodnete si ho ponechat. Za zboží nebo služby můžete zaplatit v klidu, když na to máte čas a platební metodou, kterou si sami vyberete. Klidně i převodem z účtu, aniž by kvůli tomu vaše objednávka musela čekat. Vícero plateb pak můžete uhradit najednou. A navíc nemusíte při placení vyndavat například platební kartu a bát se, že ji někdo zneužije.

&nbsp;

Pro zákazníky, kteří ji na e-shopech využívají, je navíc odložení platby zdarma. Nejedná se totiž o úročený spotřebitelský úvěr, náklady za odložení platby vždy platí obchodník, který je rád, že u něj díky tomu nakoupíte. Není proto divu, že tuto platební metodu začalo využívat stále více Čechů. Koronavirová krize, která neumožnila celé řadě e-shopů přijímat hotovost ani platbu dobírkou, pak jejich počet zvýšila o další desítky tisíc.

&nbsp;

<strong>Pro maminky i shopaholiky</strong>

Do výplaty nebo rodičovské zbývá pár dní a zrovna jsou plenky v akci. A na vašem účtu, který používáte pro provoz domácnosti, už zbývá jen pár korun. Proč zbytečně převádět pár tisíc ze spoření, když si můžete zdarma odložit platbu a zaplatit, až když bude rodičovská na účtu?

&nbsp;

<em>“Hlídat každou korunu je hned snazší, když máte možnost využívat většinu slevových akcí a nakupovat výhodně bez ohledu na to, jestli už dorazila mateřská. I díky tomu maminky patří k našim nejpočetnějším zákazníkům,” </em>vysvětluje <strong>Adam Kolesa, ředitel platební služby MALL Pay</strong>.<em> “Láká je nejen pohodlí, ale i celá řada dalších vychytávek, třeba možnost dopravy zdarma, kterou si mohou aktivovat za věrnostní body z každého nákupu.”</em>

&nbsp;

Podobné oblibě se odložená platba těší také u těch, kteří prostě rádi a často nakupují. Velmi rychle totiž pochopili, že je fajn platit jen za něco, co si doma doopravdy necháte - ať už je to móda nebo elektronika.

<em>“Kdo kupuje online například oblečení, ví, jak složité je často trefit třeba správnou velikost nebo odhadnout, jestli se nám zboží bude líbit ve skutečnosti tak jako na monitoru. A vracení peněz ze strany e-shopů se leckdy může protáhnout, u některých čekáte i víc než týden,”</em> vysvětluje <strong>Adam Kolesa</strong>.<em> “S MALL Pay nic takového nehrozí, tyhle starosti totiž vyřešíme za vás. S odloženou platbou je jednoduše přeskočíme - a vy je můžete hodit za hlavu.”</em>

&nbsp;

Využití má však odložená platba výrazně víc. Třeba studenti si díky ní mohou koupit včas nejvýhodnější jízdenku na vlak a zaplatit ji až ve chvíli, kdy budou mít cestu za sebou a peníze z brigády na účtu. Rodiče mohou kontrolovat platby svých dětí anebo platit zboží za své stárnoucí rodiče, kteří se online teprve rozkoukávají. Vše jednoduše, přehledně, bezpečně.

&nbsp;

<strong>Novinky MALL Pay, které potěší každého</strong>

Zatímco doposud dokázal MALL Pay nabídnout svým klientům odložení platby až 5 tisíc na dobu 14 dnů, nové zákaznické účty dokážou mnohem víc. MALL Pay totiž získal povolení a dohled od České národní banky. Díky tomu může zákazníkům nově nabídnout limit 50 000 korun na celých 50 dnů. Koupit si vybavení do bytu a zaplatit až za další měsíc bez jediné koruny navíc? Už to není problém.

&nbsp;

Celkem MALL Pay představil čtyři nové účty, které umožní skipovat – tedy odložit starosti spojené s placením na chvíli, kdy se jim chcete věnovat. Základní účet “<em>Na zkoušku</em>” je i nadále pro všechny, kteří si chtějí výhody skipování vyzkoušet – limity i splatnost jsou stejné jako doposud. Druhý účet “<em>Start</em>” je taktéž zdarma a určený je pro ty, kterým limit 5000 korun nestačí. Vyžaduje základní ověření žadatele. Není to nic složitého – pár otázek se dá za pár minut zvládnout v počítači nebo telefonu, ověření totožnosti je možné provést přes takzvanou bankovní identitu, kterou nabízí jako součást internet bankingu většina bank. Kdo tuto možnost nemá, ten může využít služeb kurýra. Odměnou může být limit až 50 000 Kč se splatností do 20. dne následujícího měsíce – tedy až 50 dnů, navíc s možností odložení části vyúčtování o další měsíc.

&nbsp;

Pro všechny náročné pak MALL Pay představil účty s vlastní skipovací platební kartou – o ní se ještě rozepíšeme. Účet „<em>Plus</em>“ za 39 korun měsíčně je pro všechny, kteří chtějí využívat své limity při nákupech i mimo e-shopy. Oproti Startu nabídne kromě karty také 2x ročně možnost využít domácího řemeslníka nebo hodinového manžela zdarma. Zákaznický účet „<em>Komplet</em>“ je navržen pro všechny, kteří nakupují často a chtějí využívat maximum výhod, které MALL Pay přináší. Za 89 korun měsíčně získají nejen kartu a výhody účtu Plus, ale také dopravu zdarma na Uloženku, předplatné magazínu dTEST a třikrát rychlejší získávání věrnostních bodů v rámci loajalitního programu. Ty je možné využívat například pro aktivaci dopravy zdarma až domů, plošné slevy při nákupu nebo využití akčních nabídek velkých e-shopů.

&nbsp;

<strong>Trendy karta, co se chová jako kreditka. Není však spojená s vašimi účty</strong>

Věděli jste, že zatím co například v USA vlastní platební kartu 70 % domácností, v Česku je to jen pětina? Proč? Karty je nutné složitě sjednávat na pobočkách bank. Přináší s sebou spoustu netransparentních poplatků. Bojíme se, že nám je někdo zneužije. A také často nerozumíme vyúčtování platebních transakcí. Zkrátka kde můžeme, tam raději vsadíme na hotovost.

&nbsp;

Jenže existuje vůbec platební karta, u které se s těmito problémy nemusíte potýkat? Teď už ano. A protože všechny nepříjemnosti při placení i sjednávání přeskakuje, říká se jí skipovací platební karta. Svými vlastnostmi má blízko ke kreditce, ale jinak funguje zcela jinak a lépe, než jste zvyklí. Nemusíte kvůli ní chodit do banky, je moderní, bezpečná a umožňuje vám platit na internetu i mimo něj, aniž by byla jakkoli propojená s vaším účtem v bance. Ani na ní nejsou žádné peníze, o které byste mohli přijít. A je neodolatelně trendy v čistém modrém designu.

&nbsp;

&nbsp;

<em>“Navrhli jsme skipovací platební kartu podle potřeb běžných Čechů. Její sjednání bez papírování je otázkou pár minut. Umožňuje bezpečné a rychlé placení nejen na internetu a v českých obchodech, ale také v zahraničí. A pohodlně s ní vyberete i z bankomatu. Je navíc vysoce bezpečná,” </em>uvádí <strong>Adam Kolesa</strong>.<em> “Navržena byla v trendy minimalistickém designu. Každý, kdo rád platí telefonem nebo chytrými hodinkami pak ocení možnost propojit ji s Google Pay nebo Apple Pay. Veškeré transakce a ovládání karty včetně blokace pak máte jednoduše pod kontrolou v aplikaci MALL Pay. Zkrátka karta, která ještě před vánoci nesmí chybět v žádné peněžence.”</em>

&nbsp;

Při každé platbě skipovací platební kartou se vám pouze odečte patřičná částka z přiděleného limitu a platba se zapíše do zákaznické zóny MALL Pay. Tady máte čas do 20. dne následujícího měsíce platbu uhradit – všechny dohromady nebo zvlášť a platební metodou, kterou si zvolíte právě vy.

&nbsp;

<strong>Ověření? Zodpovědná nezbytnost</strong>

&nbsp;

Odložená platba s vysokými limity ani skipovací platební karta nejsou pro každého. I sám Adam Kolesa zmiňuje, že na ně asi třetina lidí nedosáhne. MALL Pay je primárně určen pro snadné nakupování a nemá sloužit jako běžný úvěrový produkt. MALL Pay je navíc maximálně transparentní – například smlouvy jsou psány bez zbytečné právničiny. Ověření je přitom velice jednoduché – u účtu „Na zkoušku“ stačí ověření přes telefonní číslo, u ostatních účtů pak pomocí již zmiňovaného formuláře.

&nbsp;

<em>“Nejsme variantou spotřebitelských rychlopůjček, naopak. Poskytujeme komfortní službu s nízkým rizikem pro všechny, kterým klasické spotřebitelské úvěry nedávají smysl. Chceme usnadnit nakupování, ne umožnit nakupovat na dluh,” </em>zmiňuje <strong>Kolesa. </strong><em>“I kvůli tomu musíme naše klienty prověřovat. Nemůžeme poskytnout naše zákaznické výhody každému, pokud se chceme chovat co nejzodpovědněji a nejtransparentněji.”</em>

&nbsp;

Tomu odpovídá i přístup MALL Pay k zákazníkům, kteří z jakéhokoli důvodu nemohou za zboží včas zaplatit. Na prvním místě je totiž vždy snaha domluvit se.

<em>“Jakmile se blíží datum splatnosti, každého zákazníka na něj upozorníme včas. Je v podstatě nemožné, aby na splátku zapomněl. Pokud by se přece jen opozdil, po několika dnech mu postupně zasíláme sérii symbolicky zpoplatněních upomínek a zároveň se ho stále snažíme zkontaktovat,” </em>vysvětluje <strong>Kolesa</strong>. <em>“Vždy se snažíme, aby takových klientů bylo minimum – i pro nás je klíčové spolupracovat pouze s těmi, kteří mají svůj domácí rozpočet pevně v rukou. Zvláště v oblasti prémiových produktů, jako je naše skipovací platební karta.”</em>

&nbsp;

<strong>Češi začínají skipovat!</strong>

Už dnes MALL Pay využívají každý měsíc desítky tisíc zákazníků. Odložená platba je nejrychleji rostoucí platební metoda nejen v Česku, ale také Evropě. A podle Adama Kolesy se nyní díky představení skipovací platební karty zvedne počet nákupů přes MALL Pay až na pětinásobek.

&nbsp;

Pokud tedy chcete patřit k těm, kteří při nakupování přeskakují všechny problémy, skočte na mallpay.cz a vyberte si účet, který sedne právě vám. Teprve pak si uvědomíte, jak složité a zdlouhavé je placení tradičními způsoby.

&nbsp;

&nbsp;

O Skip Pay

Skip Pay je fintech, vlastněný rovným dílem MALL Group a bankou ČSOB. Jeho misí je vytvořit komplexní ekosystém služeb spojených s internetovými platbami. Je jedním z předních poskytovatelů takzvaných BNPL plateb (buy now - pay later), které jsou podle studie Global Payment Report nejrychleji rostoucí platební metodou v regionu. V současnosti je se Skip Pay možné nakupovat takřka na stovce českých e-shopů nebo online služeb, jako je MALL.cz, Vivantis, CZC.cz, Bezrealitky.cz, LeoExpress.cz nebo Patro.cz

Máte další otázky?

Chcete se dozvědět více o tom, jak Skip Pay funguje a jaké máme produkty? Přečtěte si nejčastější dotazy, nebo nám rovnou zavolejte. Rádi vám to povíme.

Časté dotazy